• Ср. Окт 27th, 2021

Економіст розтлумачив, яким чином можна наповнити бюджети сільських господарств України

Як розповів «Inpress.ua» Владислав Старинець — фахівець з економіки, для того, щоб наповнити бюджети українських сіл, край необхідно на рівні держави здійснити цілий комплекс заходів. В першу чергу, треба ліквідувати, так звані, «сірі» схеми, які використовують у своєму господарюванні більшість виробників аграрного сектору.

На його думку, українське село так і буде жити в злиднях доти, доки державні дотації, які складають десятки мільярдів гривень, будуть безконтрольно надаватися агровиробникам, а закупівельні ціни на ринку сільськогосподарської продукції будуть диктувати великі виробники-монополісти, як це зараз відбувається на ринку молочної продукції.

Не менш важливим, вважає експерт, питання наповнення бюджетів сільськогосподарського сектору шляхом перерозподілу податків, які надходять від великих корпорацій. Адже, такі аграрні гіганти мають сотні тисяч гектарів, але зареєстровані в столиці як юридичні особи, і їх податкові внески ніяким чином не сприяють поповненню бюджету села. У цьому контексті варто регламентувати на законодавчому рівні норму мінімальних відрахувань від податків таких великих підприємств в сільські бюджети безпосередньо.

І ще, вважає Владислав Старинець, потрібно ретельно переглянути в аграрному секторі податкову політику, і щоб вона дозволяла сільським громадам самостійно, без вказівок з Києва, вирішувати, на які першочергові потреби виділяти кошти із свого сільського бюджету. Це може бути будівництво теплопункту, або прокладка по селу газопроводу.

0 0 votes
Рейтинг статьи
guest
1 Комментарий
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
фенікс
фенікс
7 лет назад

Все можна наповнити, якщо перестати красти та дерибанити !!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x