• Ср. Окт 27th, 2021

Ахметов не дасть ПУМБу повторити долю "Форуму"

Основний акціонер Першого українського міжнародного банку (ПУМБ) компанія «Систем Кепітал Менеджмент» (АТ «СКМ»), яка належить Рінату Ахметову, готова у разі потреби докапіталізувати фінустанову після стрес-тестування.

Про це журналістам сказав глава правління банку Сергій Черненко на прес-конференції в середу, передає кореспондент Укрінформу.

«Результатів стрес-тестування ще немає, але я можу сказати з упевненістю, що наш акціонер СКМ готовий підтримати банк, якщо це буде необхідно. Як це було і в минулому. Його готовність інвестувати в капітал була підтверджена конкретними вливаннями і інвестиціями, живими грошима», — повідомив Черненко.

За його словами, робота аудиторів у банку почалася на початку червня, перші результати аналізу фіндіяльності ПУМБу стануть відомі на початку липня.

Особливістю банку ПУМБ, говорить керівник банку, була його перекапіталізація або надмірність капіталу. «Якщо рахувати за Базелем (методичні рекомендації в сфері банківського регулювання. — Ред.) надмірність капіталу складає майже 20%. За системою НБУ, коливання були від 12 до 15% достатності капіталу», — пояснює банкір.

Нагадаємо, в Україні стартувало стрес-тестування 15 найбільших банків. Національний банк проводить фінансовий аналіз 35 найбільших банків України в рамках угоди стенд-бай з Міжнародним валютним фондом.

Експерти оцінюють попередні суми для капіталізації банківської системи України від 30 до 50 млрд грн, пише ukrinform.ua.

0 0 votes
Рейтинг статьи
guest
0 комментариев
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x