Описуючи соціальний зріз київського Євромайдану, білоруський сайт euroradio.fm у заголовок виніс те, що російською говорить тільки четвертина мітингарів. Очевидно, білорусам, де стан із державною мовою набагато складніший, було би приємно бачити таке співвідношення носіїв рідної та російської мов, скажімо в Мінську.
«Цікавий факт, що багато хто з тих, що приїхали на Майдан, не входять у жодні політичні чи громадські організації», — пишуть білоруси.
Також сайт передруковує інші дані Фонду «Демократичні ініціативи» й Київського міжнародного інституту соціології.
На третій тиждень протестів у Києві близько 73% учасників кажуть, що готові стояти, скільки буде потрібно.
Половина цих людей з Києва, а половина приїхала з регіонів. Чоловіків більше, ніж жінок. Майже 63% мають вищу освіту. Студентів серед протестуючих тільки 14%. Близько 9% на Майдані — бізнесмени, стільки ж керівників підприємств.
На відміну від того першого, студентського Майдану, який розігнав » Беркут», видно, що тепер на захист студентів вийшли люди старшого віку. Людей, яким більше 30, на Майдані близько 60%, пенсіонерів близько 13%.
Розмовляє Майдан українською, таких людей більшість. Російською говорять 26%, ще 19% говорять обома мовами.
Піти з Майдану більшість людей готова, тільки якщо влада виконає всі умови. А головні з них — це звільнення заарештованих учасників протестів, припинення репресій, відставка уряду, відставка Януковича та проведення нових виборів.