• Вт. Окт 26th, 2021

Кому насправді вигідні бої на сході України

Бойові дії на сході України та українсько-російський конфлікт можуть виявитися вигідними деяким країнам, що розвиваються Східної і Південної Європи. У першу чергу це Польща, Греція і Туреччина.
Про це заявив директор з досліджень американського інвестиційного фонду US Global Джон Деррік в інтерв’ю Business Insider, передає LB.ua.

Польща, хоча і знаходиться поряд з Росією та Україною, приваблива для інвесторів тим, що в ній стабільна, хоч і відносно швидко зростаюча економіка, при цьому у неї не так багато торгових зв’язків з Росією.

Туреччина і Греція теж можуть зіграти на тлі Росії та України роль «тихих гаваней». У Греції завершилася консолідація банківської системи та очікується вихід з рецесії, за яким послідує компенсуюче зростання. У Туреччині зараз хороша демографічна ситуація і хороші умови для ведення бізнесу.

Втім, у Туреччини є і мінус: повномасштабні військові конфлікти в Сирії та Іраку, тобто біля самих її кордонів, а також курдська проблема. Але водночас ситуація на Близькому Сході для Туреччини одночасно і небезпечна, і вигідна: доки ціни на нафту залишаються високими, Туреччина буде отримувати від цього дивіденди, тому що нафтогазовий сектор займає важливе місце в її економіці.
Країни Балтії, навпаки, швидше постраждають від ситуації в Україні. Інвестори не впевнені, чи вдасться НАТО захистити Литву, Латвію та Естонію, якщо Росія проявить агресію щодо них, пояснює Деррік.
US Global вже перерозподілив частину портфельних інвестицій і вивів їх з Росії, після чого вклав у три згадані країни. Вони становлять першу трійку для ризикового фонду US Global – Emerging Europe Fund. 24,29% коштів фонду вкладено в активи в Туреччині, 14,75% – у Польщі, 11,8% – у Греції.

0 0 votes
Рейтинг статьи
guest
0 комментариев
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x