• Вс. Окт 17th, 2021

Для Путіна мир на Донбасі – це катастрофа

Те, що в Кремлі назвали ультиматумом мирний план президента України Петра Порошенка, навряд чи стало несподіванкою для самого глави держави і для міжнародних спостерігачів. Порошенко дійсно висунув мирний план, спрямований на нормалізацію ситуації на Донбасі і знаходження шляхів розвитку регіону у складі Української держави. Але Росії не потрібний мирний план. І Росії не потрібні консультації українського керівництва із законною владою Донбасу. І вже тим більше Росії не потрібні дострокові вибори до місцевих органів влади на Донбасі – для неї це взагалі катастрофа. Росії потрібно, щоб президент України вів переговори з тими, кого в адміністрації президента Росії призначили «представляти» жителів Донецької та Луганської областей – Пушиліним, Губарєвим, Болотовим та іншими пройдисвітами, пише radiosvoboda.org.

Те, що будь-якій нормальній людині здається божевіллям, для російського керівництва і російського суспільства не є дивним. Згадаймо, що в самій Росії нікого нікуди не обирають вже багато років. Навіть сам Володимир Путін був просто посаджений Борисом Єльциним в президентське крісло – тому що таким виявилося рішення оточення глави держави. Бути обраним в Росії можна тільки у випадку, якщо так вирішить влада. Ті, хто не звертає уваги на це неписане правило, нерідко опиняються за ґратами.

У Росії впевнені, що вибирає той, на чиєму боці сила. І якщо сила на Донбасі – у російських диверсантів, то розмовляти треба з ними. Що тут незрозумілого?
Тому бажання Києва розмовляти з обраною, а не посадженою силою «владою», викликає в Кремлі роздратування. У Москві переконані, що Порошенко просто спеціально ігнорує побажання Путіна і діє разом із Вашингтоном та європейцями. А значить, потрібно і далі продовжувати дестабілізацію, переправляти нових бандитів і озброєння, словом – лити бензин там, де це можливо.

Але тоді навіщо мирний план? А для того ж, навіщо потрібні були переговори в Женеві. Росії в цьому світі ніхто вже не довіряє – але їй завжди залишають вибір діяти в правовому полі. Не ми, не Захід, а Росія повинна демонструвати обличчя агресора, який втратив залишки здорового глузду. І це наближає нас або до заспокоєння ситуації на Донбасі, або – до нового пакету санкцій проти путінського режиму. А санкції, рано чи пізно, теж приведуть все до того ж заспокоєння – тому що неминучий в цьому випадку крах російської економіки змусить Путіна і його оточення забути про Україну і, нарешті, згадати про Росію.

0 0 votes
Рейтинг статьи
guest
0 комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

You missed

Грищенко: Военная миссия ЕС слабо усилит обороноспособность УкраиныВоенно-учебная миссия Евросоюза, которая будет в ближайшем времени дислоцироваться на территории Украины, не сможет быстро усилить обороноспособность украинского государства. Об этом призвал помнить бывший глава внешнеполитического ведомства Константин Грищенко, комментируя потенциал военно-учебной миссии ЕС. Военная миссия стран Европейского союза поможет Украине по таких направлениям, как безопасность сотрудничества и формализация обсуждения в сфере обороноспособности страны. Этот шаг будет чисто символическим, потому он слабо усилит военный потенциал Украины в краткосрочной перспективе. Однако, как считает Константин Грищенко, именно военная миссия ЕС открывает для Украины практический огромный путь. Дипломат оценивает возможности Евросоюза по защите собственных интересов военным путём, как довольно скромные, потому как страны ЕС так и не проявили напора в построении общих евросоюзовских вооружённых сил. Грищенко уверен, что самостоятельно Евросоюз ничего решить не сможет. В качестве примера политик привёл конфликты на территории ЕС, которые там бушуют до сих пор, но которые так и не были остановлены. Ранее издание Welt am Sonntag подтвердило, что ЕС может разместить в Украине собственную военную миссию.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x