• Вт. Окт 26th, 2021

Священик придумав, як переписати гімн України

Священик придумав, як переписати гімн УкраїниПротоієрей Євген Максименко із Дніпродзержинська, що на Дніпропетровщині, запропонував власний варіант Державного гімну України.

Як повідомляє 15minut.org, на своїй сторінці в соцмережі він заявив: «А не кажется ли гражданам Украины, что «ще не вмерла…» и «ще нам браття…» — слишком заунывное, жалистное, не бравурное пение, не побуждающее к бурному росту созидания, а через явный пессимизм, подталкивающее к некоему местечковому ханжеству?»
Відтак, священик запропонував власний текст гімну:
Київська Русь – Україна
Моя, Україно, прекрасна і сильна,
Нарешті ти волю собі здобула,
Між рівними рівна, між вільними вільна,
Ти – Київська Русь, Божі тут джерела!
Приспів:
Слава народу козацькому, слава!
Слава Вітчизні на віки-віків!
Твоє — Запоріжжя! Тернопіль! Полтава!
В Донецьку та Львові – сини козаків!
Крізь терени йшли ми до волі народу,
Дбайливо підносили слово Христа,
Таврійські степи, синіх гір ніжну вроду
Плекати нащадкам з Керчі та Хуста!
Приспів:
Слава народу козацькому, слава!
Слава Вітчизні на віки-віків!
Твоє — Запоріжжя! Тернопіль! Полтава!
В Донецьку та Львові – сини козаків!
Нам князь Володимир надав Іскру Божу,
Але ми шануєм родини усі,
Русь Київська ставить лише огорожу
Хто знов прагне вдіти кайдани красі!
Приспів:
Слава народу козацькому, слава!
Слава Вітчизні на віки-віків!
Твоє — Запоріжжя! Тернопіль! Полтава!
В Донецьку та Львові – сини козаків!

Цікаво, що цей текст протоієрей Євген Максименко пропонує покласти на музику… гімну України часів СРСР, яку створив композитор Антон Лебединець у 1950 році. Власне, навіть перші рядки запропонованого тексту відразу викликають асоціацію з гімном УРСР («Живи, Україно, прекрасна і сильна…»).
Нагадаємо, буквально днями у соцмережах розгорнулась дискусія навколо власного варіанту Державного гімну України, який запропонував інщий священослужитель — архиєпископ Євстратій (Зоря).

0 0 votes
Рейтинг статьи
guest
8 комментариев
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Shkapa
Shkapa
7 лет назад

И исполнять этот гимн он предлагает на музыку российского гимна.

Shkapa
Shkapa
7 лет назад

Цначит есть таки сила в украинском гимне если ббесов он мучает и покоя не даёт.

Ірина Сардак
Ірина Сардак
7 лет назад

І знову людям захотілося свіжого гімна…
Рано ще гімн міняти, ще не всі воріженьки згинули.

Олег М.
Олег М.
7 лет назад

Я підтримуючи зміни на позитивніший зміст, старий гімн вже своє віджив, ми вже не боремся ми переможці, в нас є своя країна, свій вільний народ. Як казав капітан Врунгель як лодку назвеш так вона і попливе)

Vanya HighCity
Vanya HighCity
7 лет назад
Reply to  Олег М.

Так зміни точно потрібні, давно вже думав що гімн занадто песимістичний і все відбувається в майбутньому, а не зараз. Але варіант священослужителя нажаль не те що не дуже… не хотілося б зневажати його труд. Було б непогано передивитися інщі варіанти і обрати на народному рівні.

Шмель
Шмель
7 лет назад

Не вызывают ассоциацию, а точно из совкового переделал и на музыку которую, я лично, от совкового, а сегодня он рассеянский, с трудом отличаю. «Згинуть наші вороженьки як роса на сонці» — это «явный пессимизм»? Даже уточнять не нужно из какого патриархата этот придурок. У всех нормальных украинцев когда играет гимн слезы на глаза наварачиваются, а этого он «побуждает к местечковому ханжеству». Ну так рожденный ползать летать не может,

михаил,
михаил,
7 лет назад

сам принцип радует что писсимизм отсутствует, спасибо эзотерически правильно. слава украине! быть !. .

Анни
Анни
7 лет назад

Я очень люблю наш ГИМН… Он просто шикарный. А этого попа гоните к ядрене матери. Даже слова для этого попа подбирать не буду.
А це з Вікі:
Гiмн України набув значної популярності в ході масових протестів 2004 та 2013 років. Композитор В. Сильвестров, що виходив на акції протесту в Києві, так охарактеризував український гімн:«гімн України — дивовижний. Спочатку він начебто не справляє враження, але це лише на перший погляд. Насправді його створив Михайло Вербицький — церковний композитор середини ХІХ ст. Він жив в Австрійській монархії, мабуть, дуже любив Шуберта, у нього був мелодійний дар — це помітно з його літургій. Він був церковним композитором. І ось цю патріотичну пісню він теж створив як церковний композитор. Це ж алілуя, розспів (наспівує). У гімнах ніде такого немає! Це унікальний твір: це — гімн України, але в ньому є ознаки літургійного початку. У цьому гімні затонула якась пам’ять про літургію, про всеношну. У цьому простому наспіві немов дме вітер, немов гілки дерев співають.[4]

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x