Димохід — частина системи опалення, що забезпечує відведення продуктів згоряння. Сьогодні для виготовлення таких інженерних конструкцій використовують чимало матеріалу — цеглу, асбест, металл. Все більшої популярності набувають сендвіч труби. Конструктивно це труба з термоізоляцією. Вона складаються з двох труб різного діаметру, між якими є прошарок негорючого ізоляційного матеріалу.
Сендвіч-димоходи — це вже готові інженерні системи. Завдяки ізоляційному шару вони витримкують температуру понад 1000С, та зберігають температуру газів, що є важливим для відмінної димової тяги.
Плюси та мінуси сендвіч-димоходів
Від якості та правильності монтажу димоходу залежить ефективність димовидалення та ККД отоплюючого агрегату. Нержавіюча сталь все більше набуває популярності через свої технічні властивості. Вона легка, стійка до корозії, витримує температуру до 1000С. Сендвіч труби — це покращення версія, що має ще більше плюсів:
Конструктивні особливості — завдяки вже “вмонтованому” шару термоізоляції контрукція не потребує додаткових маніпуляцій. Таку трубу не треба утеплювати або одягати на неї захисний кожух.
- Простота монтажу. Готова конструкція вже має спеціальні раструби, що дозволяють дуже швидко виконати монтаж. Встановити димохід можна навіть самостійно.
- Під час виробництва сендвіч труби враховуються всі вимоги пожежної безпеки. Нержавіюча сталь та матеріал, що використовується для термоізоляції, стійкі до нагрівання на загоряння.
- Стійкість до агресивного середовища. Такі сендвіч системи стійкі до корозії, агресивних кислот.
- Довгий строк експлуатації за рахунок використання у виробництві якісних перевірених матеріалів.
- Дуже підкупає універсальність систем. Встановити її можна як внутрішнім, так і зовнішнім способом — через стелю, понад стіною.
Якщо казати про другу сторону медалі, то є у термоізоляційних труб і недоліки:
- висока ціна;
- можливість порушення цілісності у місцях стиків.
Димоходи з нержавійки повністю відповідають вимогам, що пред’явлені до таких конструкцій:
- невелика вага та компактність;
- жаростійкість понад 1000 С;
- низька теплопровідність;
- не займається навіть під дією високих температур;
- висока термостійкість;
- стійкість до ржавіння;
- ремонтропригодність.
Правила монтажу сендвіч-димоходу
Одна з переваг сендвіч труб — це облегшений варіант монтажу. Тобто немає необхідності у додатковому утепленні чи герметизації. Для правильної роботи димоходу, ефективності потрібно правильно спроектувати систему і виконати усі правила монтажу:
- монтажні роботи виконують, починаючи від агрегату опалення, а не навпаки;
- труби не повинні мати уступи;
- аби забезпечити гарну тягу та горіння, важливо витимати співвідношення діаметру і висоти з об’ємами виробленого газу;
- обов’язково необхідно встановити іскроуловлювач, якщо покрівля утеплена горючими матеріалами.
Двостінні димоходи особливо актуальні у місцях з високим експлуатаційним навантаженням, де опалення необхідно постійно, наприклад у банях та саунах. Але і в приватних будинках буде дуже доречно установить такую систему. Справа у тому, что теплоізоляція захищає від утворення конденсату та налипання, що згодом порушує проходження диму та газу через димохід. А це може бути безпечно.
Придбати якісні сендвіч-димоходи ви можете нашому інтерент-магазині за посиланням: https://topkadymohody.com.ua/dymohody/dymohody-dvostinni-sendvich/