Промислові насоси мають широку сферу застосування. Вони застосовуються у виробничих процесах, що вимагають перекачування рідини з різною консистенцією. Також електричні насоси використовуються для роботи з в’язкими рідинами, сипучими матеріалами та агресивними речовинами. Широка сфера застосування забезпечила високий попит такого обладнання.
Область застосування
Промислові насоси відрізняються від побутових пристроїв вищою потужністю та посиленими технічними характеристиками. Універсальність та підвищена продуктивність забезпечили активне застосування електричних агрегатів у наступних сферах:
- нафтопереробна промисловість;
- машинобудування;
- сільське господарство;
- харчова промисловість;
- хімічна промисловість.
Промислові насосні пристрої широко використовуються для багатьох технологічних процесів, що супроводжуються перекачуванням рідини.
Типи насосів
Провідні виробники, такі як ТОВ «Кам’янський машинобудівний завод», випускають широкий асортимент промислових насосних пристроїв, які підходять для матеріалів з високою в’язкістю та агресивних середовищ. Всі насоси класифікуються на декілька видів залежно від особливостей конструкції та області використання.
Основні види:
- відцентровий;
- бочковий;
- гвинтовий;
- шестеренний;
- діафрагмовий.
Кожен різновид насосних пристроїв має свої специфічні характеристики, особливості та сферу застосування.
Відцентровий
Відцентрові насоси забезпечують ефективне перекачування рідини з будь-якою температурою. Їхня робота забезпечується ротором, що створює відцентрову силу за рахунок обертання робочого колеса з лопатями.
Залежно від специфіки конструкції відцентрові агрегати можуть бути горизонтальними та вертикальними. Перші моделі зазвичай застосовують у системах водопостачання, другі — для викачування забрудненої рідини.
Відцентрові агрегати відрізняються надійністю, продуктивністю, стабільністю роботи та підтримкою одного напору.
Бочковий
Бочкові насоси призначені для роботи в агресивних умовах, тому найчастіше використовуються на підприємствах хімічної промисловості, що працюють із лугом та іншими агресивними речовинами.
Для виготовлення всіх деталей конструкції використовують матеріали з високою стійкістю до хімічних речовин. Найчастіше бочкові агрегати мають невеликі параметри, за рахунок чого з їх монтажем в систему не виникає складностей.
Гвинтовий
Гвинтовий або шнековий насос оснащений спеціальним гвинтом (шнеком) у внутрішній частині, обертання якого забезпечує електропривод та статор. Таке обладнання широко використовується у сфері машинобудування, харчової та нафтопереробної промисловості.
Гвинтові насосні пристрої можуть бути горизонтальними, призначеними для роботи з в’язкими матеріалами та вертикальними, орієнтованими на викачування рідини із глибинних свердловин.
Гвинтові насоси відрізняються підвищеною продуктивністю, потужністю напору, безперервністю подачі води та ефективною роботою з в’язкими рідинами.
Шестеренний
Шестеренний насос призначений для перекачування тягучих рідин із високою температурою. Принцип його роботи полягає у обертанні шестерень із зубцями, що транспортують рідину через вхідний патрубок до герметичних камер.
Діафрагмовий
Діафрагмовий насос має великі розміри та механізм роботи, аналогічний поршневим пристроям. Таке обладнання відрізняється універсальністю, продуктивністю, ефективною роботою з в’язкими та агресивними рідинами.
Правила встановлення
Монтаж промислових насосів залежить від його типу. Він проводиться лише кваліфікованими фахівцями, які попередньо оглядають обладнання та тестують систему.
Агрегат встановлюється на спеціальний фундамент, що складається із залізобетонної плити та сталевої рами. Обладнання встановлюють лише після ретельної організації та перевірки основи.