• Вс. Май 22nd, 2022

Експерт назвав три головні завдання для Порошенка

Експерт назвав три головні завдання для ПорошенкаПолітолог Павло Нусс називає головним задаванням для новообраного президента Петра Порошенкастабілізацію ситуації на Сході України. Про це він розповів у коментаріGazeta.ua.

«Перше завдання для всього українського політикуму і громадян — це залишити Донбас у складі України. Друге завдання — комплектація Адміністрації президента ефективними менеджерами. Бо від цього залежать подальші кроки Порошенка. Потім потрібно домовлятися з політичними елітами щодо майбутньої долі Верховної Ради. Оскільки конституційні підстави для розпуску парламенту сьогодні відсутні. Тому Порошенку необхідно запропонувати парламенту механізм саморозпуску, як консенсусне рішення. Третє завдання президента — це прискорення підписання другої частини угоди про асоціацію з ЄС», — розповів Нусс.

На уточнююче запитання журналіста, чи «готові депутати до саморозпуску парламенту?» експерт відповів: «Думаю, більшість депутатів погодяться на саморозпуск парламенту. Звичайно, проти близько 40-ка депутатів, які якимсь чином належать до Тимошенко, фракції «Батьківщина». Тому що немає гарантій присутності фракції у восьмому скликані наступного парламенту. Інша частина депутатів погодиться. Бо вони будуть інтегровані в новий політичний пропрезидентський проект. Так само не проти група «Фронту змін». Мажоритарники також погодиться. Бо є інші механізми — це штучне врегулювання цього питання, а саме вихід з коаліції, можливість сформулювати нову коаліцію на протязі 30-ти днів. Що потім дає підстави президенту розпустити парламент своїм указом. Але для цього потрібен місяць, а українці сьогодні вимагають розпуску парламенту. Можливо, вже у Верховні Раді проходять такі консультації між парламентськими лідерами і новим президентом».

Нусс зазначив, що президенту треба збільшити повноваження.

«Коли ми говоримо про очікування від президента, то забуваємо, що сьогодні в країні парламентсько-президентська форма правління. Якби у Петра Олексійовича були повноваження Януковича, то могли б вимагати якихось ефективних економічних реформ. А так як економічний блок контролює і координує уряд, то очікувати від президента суттєвих кроків в економічному блоці не варто. Думаю, Верховна Рада має трохи попрацювати над президентськими повноваженнями. Порошенку необхідно збільшити повноваження, аби він мав вплив не тільки на зовнішню політику, але й на економіку», — зауважив політолог.

Експерт зазначив, після стабілізації ситуації на Сході наступним кроком Порошенка має бути врегулювання відносин з Москвою.

0 0 votes
Рейтинг статьи
guest
0 комментариев
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x